GAZİANTEP SPORTİF BECERİ KOORDİNASYON EĞİTİMİ ( 3-13 YAŞ GRUBU)

Çocuklarımızın fiziksel ve biyolojik gelişimleri onların sonraki yaşlarına hazırlanmaları için çok önemlidir. İnsanın temel gelişim dönemi olan çocuklukta sağlıklı bir kas ve kondisyon eğitimiyle bu süreç verimli ve doğru bir şekilde değerlendirilebilir. Sportif Beceri Koordinasyon Eğitimi sayesinde 3 yaş grubundan itibaren çocukların fiziksel ve motor gelişimleri desteklenmektedir. Çocuklar, erken yaşlarda anatomik ve fizyolojik olarak her türlü uyarıcıya fazlasıyla açıktır. Bu nedenle erken dönemden itibaren onların gelişimlerini destekleyecek aktivitelerin içinde bulunmaları çok önemlidir. Sizde geç kalmamak için bizimle hemen iletişime geçmeyi unutmayın.

Sportif Beceri Koordinasyon Eğitimi (SBK) Nedir?

Sportif Beceri Koordinasyon Eğitimi (SBK), 3-13 yaş grubunda yer alan çocukların gelişim düzeylerine uygun planlanmış özel bir sportif eğitim programıdır. Bu programda çocukların fizyolojik, toplumsal, bireysel gelişimleri dikkate alınır ve özellikle motor-kas becerilerinin gelişimini destekleyecek aktiviteler planlanır. Güç, esneklik, hız ve koordinasyon becerisi gibi özelliklerin yanında sporun doğal bir sonucu olarak özgüven, önderlik, takım halinde çalışma, karar alma gibi sosyal becerilerinin de geliştirilmesi hedeflenir. Böylece çocukların spor kültürü edinmeleri sağlanarak aktif bireyler olarak ergenlik ve yetişkinlik dönemlerine sağlıklı bir biçimde hazırlanmaları amaçlanır.

SBK eğitimlerinde fiziksel etkinlik ve motor becerileri destekleyecek hareketler geniş yer tutmaktadır. Çünkü SBK’de amaç kasların doğru şekilde uyarılması ve çalıştırılmasıdır. Bu nedenle eğitimlerin deneyimli bir eğitmen ve antrenör tarafından düzenlenip planlanması gerekmektedir. Kaliteli hizmet politikalarımızla bize gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

İlk çocukluk döneminde çocukların motor kas becerileri genellikle kısıtlıdır. El göz koordinasyonu zayıftır ve çocuklar yapabileceklerini kestiremedikleri için özgüven sorunu yaşayabilmektedirler. Sportif Beceri Koordinasyon Eğitimi (SBK) ile tüm bu aksaklıklar telafi edilerek grup ve takım içinde kendine yer bulan, özgüvenli ve başarılı bireyler olma duygusunun tadına varmaları sağlanır. Planlı ve düzenli çalışma sayesinde çocukların çalışmayan kas gruplarının uyarılması sağlanarak kendilerini keşfetmelerinin önü açılmış olur.

Gaziantep’te Sportif Beceri Koordinasyon Eğitimi (SBK) Nerede Alınabilir?

Gaziantep’te SBK eğitimini alabileceğiniz en uygun kurum Dopamin Spor Kulübüdür. Geniş ve ferah salonları, deneyimli antrenör ve eğitmenleriyle Dopamin Spor Kulübü, SBK eğitimleri için en uygun ortamı sunmaktadır. Karataş, İbrahimli ve Nizip şubelerimizde Sportif Beceri Koordinasyon Eğitimi (SBK) için yanınızdayız. 3 yaştan başlayarak 13 yaşa kadar her çocuğun kendi yaş grubuna uygun eğitim alabileceği grup çalışmaları yapmaktayız. Şimdiye kadar Gaziantep’te onlarca çocuğumuzun sportif becerilerini geliştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dilerseniz iletişim adreslerimizden hemen bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
1
Nasıl yardım edebiliriz?
Dopamin Spor Kulübü
Merhaba, size nasıl yardımcı olalım ?