Kış Okulu

Kış Okulu

Kış Okulu

Kış aylarında belirli yaş grubundaki öğrenciler için düzenlenen eğitim programlarına kış okulu denmektedir. Bu eğitim programları birçok faaliyeti içerisinde barındırmaktadır. Asıl amaç birçok farklı yerden katılan öğrencilerin bir araya gelmesidir. Bu süreçte yetenekler ve bilgiler pekiştirilir. Öğrenciler arasında dostluk ilişkileri kurulur. Ayrıca her öğrencinin ilgi alanı hakkında bilgilerinin geliştirilmesi sağlanır. Bu sayede öğrenciler okul hayatlarından farklı olarak sosyal aktiviteler yapabilme imkanı bulmaktadır. Erken yaşlarda sorumluluk bilinci kazanmalarına neden olmaktadır.

Kış Okulu Nedir?

Çocukların eğitim ve sosyal hayatlarının erken yaşlarda geliştirilmesi oldukça önemlidir. Hem yeteneklerini pekiştirmek hem de sosyal becerilerini geliştirmek için birtakım aktiviteler düzenlenmektedir. Bu alanda tecrübeli olan eğitimcilerden oluşan kış okulu programları düzenlenmektedir. Program çok önceden belirlenmektedir. Belirli yaş grubundaki öğrenciler, seviye tespit sınavlarıyla belirli gruplara yerleştirilmektedir. Kurs ile ilgili materyaller kurs öncesi öğrencilere temin edilmektedir. Eğitimin içeriği birçok farklı aktiviteyi kapsamaktadır.

Kış Okulu Ne İşe Yarar?

Kış okulları öğrencilerin sosyal anlamda özgüvenli olmalarına katkı sağlamaktadır. Farklı birçok bölgeden gelen öğrencilerle kaynaşarak sosyal gelişimlerini sağlamaktadırlar. Bunun yanı sıra okul dersleriyle ilgili destek eğitimleri verilmektedir. Bu da okul hayatlarında başarılı olmaları için katkı sağlamaktadır. Yabancı dil, spor, sanat ve farklı diğer birçok alanda gelişimleri hedeflenmektedir.

Program sonunda öğrenciye katılımı ve başarıları hakkında sertifikalar verilmektedir. Başlangıç seviyeleri ve bitiş seviyeleri belirlenerek öğrencinin gelişimi gösterilmektedir. Son zamanlarda kış okullarına olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Esasında bu durum kış okullarının geniş bir yelpazeden oluşan etkinliklerin merkezinde yer almasından kaynaklanmaktadır. Bu kapsamda kış okullarının pek çok sosyal ve kültürel etkinliğin merkezinde yer aldıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kış Okulu Faaliyetleri

Kış aylarında hem tatil amaçlı hem de eğitim amaçlı düzenlenen kış okulu faaliyetleri çeşit çeşittir. Programın içerisinde yabancı dil, oryantasyon yürüyüşü, hoş geldin partileri, müze turları, şehir turları, atölye çalışmaları, sportif aktiviteler, bilimsel aktiviteler, sinema veya tiyatro saatleri, karaoke, drama aktiviteleri, yarışmalar, kitap okuma programları gibi birçok aktivite bulunmaktadır. Tüm bunların sonunda ödül sertifikaları verilmektedir.

Yeteneklerini keşfedebilecekleri farklı aktivite alanı olan eğitimimiz hakkında detaylı bilgi için hemen yazımızı okuyun. Yeni gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın. Eğitimlerimizi izleyebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp

• Hizmetlerimiz

Dopamin Spor Kulübü

Siz de spor performansınızı arttırmak, ideal kilonuza ulaşmak, beslenme alışkanlıklarınızı kontrol altında tutmak ve diyetisyenimizden spor beslenmesi ve diyet konusunda profesyonel bir destek almak istiyorsanız geç kalmadan Dopamin’e gelin, sağlıkla kalın.

Bize Ulaşın

7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
0543 687 2727

Diyetisyen Galeri

Dopamin Spor Kulübü İletişim

Gaziantep'te hizmet verdiğimiz Otizmli çocuklarımız için Dopamin Spor Kulübü'nü aramaktan lütfen çekinmeyin. Size bir telefon kadar yakınız !

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sohbeti Başlat
1
Nasıl yardım edebiliriz?
Dopamin Spor Kulübü
Merhaba, size nasıl yardımcı olalım ?