Andulasyon Tedavisi

Andulasyon Tedavisi

Andulasyon Tedavisi

Andulasyon Tedavisi

Gelişen yaşam koşulları,  insan hayatını büyük ölçüde etkiledi. İnsanların birçoğu, bir yandan yoğun iş hayatının getirdiği yorgunluk, stresle uğraşmak zorunda kaldıkları için sağlık problemleri ile uğraşmaktadır. Bu nedenle günümüzde klasik yöntemleri desteklemek amacıyla,  bedendeki ağrıların giderilebilmesi için tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak andulasyon tedavisi uygulanmaktadır.

Bu tedavide amaçlanan organların tek tek değil, bütünsel olarak ele alınmasıdır. Bir anlamda andulasyon;  fonksiyonel ve bütünsel sağlığın tamamlayıcısı olarak kabul edilmektedir. Tedavinin en dikkat çeken özelliği, bilim adamları ve doktorlar tarafından geliştirilmesidir. Andulasyon tedavisinin temelinde bilimsel araştırmalar olması, alternatif tıptan farklı olduğunu göstermektedir.

Özellikle son zamanlarda andulasyon tedavisi konusunda yoğun bir talebin ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu durum andulasyon tedavisinin başarılı sonuçlar ortaya koymasını da mümkün kılmaktadır. Hücrelerin yenilenmesi noktasında etkili çözümler ortaya koyan andulasyon terapisinin tedavi sürecine olumlu katkı sunmaktadır.

Andulasyon Tedavisi Nedir?

Her insanın farklı beden yapısı bulunmaktadır. Kişilerin sahip olduğu fizyolojik yapıları kimi zaman yanlış beslenme gibi maruz kalınan olumsuz durumlar, hava koşulları ve stres gibi nedenlerle bozulabilir. Hücre yapısının yenilenmesi ve organizmanın korunma sisteminin desteklenmesi için dışarıdan ek bir destek alınması gerekebilir.

Andulasyon ile  bu amaçla organizmayı bütüncül ele almaktadır. Tedavide;  geniş bir alanda biyolojik rezonans titreşimleri ve mekanik vibrasyonla elde edilen kızılötesi ışınların kombinansyonu ile oluşturulan etkili bir tedavi yöntemidir. Bu noktada andulasyon tedavisinin son zamanlarda farklı hastalıkların tedavisi noktasında etkili sonuçlar ortaya koyduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Andulasyon Tedavisi Hangi hastalıkların Tedavisinde Etkilidir?

Andulasyon tedavisi son yıllarda en fazla rağbet gören tedavi yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Çağımızın hastalığı olan stresle baş etmek için etkili bir yöntem olan andulasyon; bel fıtığı ve ağrısı ile halsizlik ve kireçlenme ağrılarının da tedavisinde mükemmel sonuçlar vermektedir. Günümüzde pek çok kişi tarafından sonuçları olumlu yönde alınan bu tedavide,  beş ana prensip esas alınmaktadır.

  • Hücrelere daha fazla oksijen gelmesi ile daha sağlıklı bir cilt yapısını yanında, daha sıkı bir doku ve hızlı bir metabolizma olmasını sağlayan hücre aktivasyonu,
  • Endofrin sağlaması nedeniyle, vücuttaki ağrıların azalıp, stresin etkilerinden kurtulmak ve aktif, mutlu bir yaşam sağlaması,
  • Daha iyi kan değerlerine sahip olarak, yorgunluk ya da varis gibi sıkıntıların en aza indirilmesi için kan dolaşımının düzenlenmesi,
  • Vücutta gevşeme sağlayarak, rahat bir uyku ve sindirim düzeninin sağlanması,
  • Beden sağlığını kötü etkileyen atık madde atımını kolaylaştırarak, bedenin ödemden ve selülitten kurtulup, daha aktif ve zinde bir vücuda kavuşmasını sağlamaktadır.

Görüldüğü üzere andulasyon tedavisinin son derece kapsamlı bir faaliyeti içerdiğini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Tam da bu noktada bu tür tedavilerin hasta konforu noktasında son derece nitelikli çözümleri ortaya koyduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Andulasyon Tedavisi Nasıl Etki Gösterir?

Bir çok insan hastalıkların tedavisi için ilaç kullanmanın gerekli olduğunu düşünmektedir. Oysa ki, insan vücudunun kendisini tedavi edebilme yeteneği vardır ve bunun sadece teşvik edilmesi gerekir. Andulasyon; kızıl ötesi ışınlar ve vücuda yaydığı titreşimler ile bir yandan kan dolaşımını düzenlemekte ve hücre için gerekli olan yapı taşlarının taşınmasını kolaylaştırmaktadır. Diğer yandan ise ağrı sinyallerinin yerini,  acıyı azaltan pozitif sinyallerin almasını sağlamaktadır.

İnsan bedeninde daha mutlu olmalarını sağlayan ve stresi azaltıp rahatlamalarına yardımcı olan endorfin hormonu bulunmaktadır. Andulasyon yöntemi ile bu hormonların daha fazla çalışması sağlanmaktadır. Böylece vücudun kendi ağrı kesicileri olan hormonlar yardımıyla acı ve ağrının verdiği rahatsızlık hissi daha azalacaktır. Bunun yanında bedenin lenfatik sisteminin sağlıklı çalışması sağlanacak ve dolayısıyla bağışıklık sistemi kuvvetleneceği için hastalıklara karşı çok daha direnç gösterilecektir.

Andulasyon tedavisi ile giderilecek sorunlardan birisi de kilo problemidir. Uyku kalitesinin beden kitlesi üzerinde oldukça büyük etkisi olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte kabızlık, bağırsak tembelliği ve ödemin de kişilerde kilo sorununa yol açtığı bilinmektedir. Metabolizmanın hızlı çalışması için hücrelerin yenilenmesi gerekir. Daha kolay kilo verilebilmesinin yanında sağlıklı ve zinde bir bedene kavuşarak psikolojik olarak da mutlu olmak için andulasyon mükemmel bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnstagram sayfamızdan bizi takip edip detaylı bilgi için form doldurabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp

• Hizmetlerimiz

Dopamin Spor Kulübü

Siz de spor performansınızı arttırmak, ideal kilonuza ulaşmak, beslenme alışkanlıklarınızı kontrol altında tutmak ve diyetisyenimizden spor beslenmesi ve diyet konusunda profesyonel bir destek almak istiyorsanız geç kalmadan Dopamin’e gelin, sağlıkla kalın.

Bize Ulaşın

7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
0543 687 2727

Diyetisyen Galeri

Dopamin Spor Kulübü İletişim

Gaziantep'te hizmet verdiğimiz Otizmli çocuklarımız için Dopamin Spor Kulübü'nü aramaktan lütfen çekinmeyin. Size bir telefon kadar yakınız !

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
1
Nasıl yardım edebiliriz?
Dopamin Spor Kulübü
Merhaba, size nasıl yardımcı olalım ?