Tekwando Hizmetleri

Dopamin Spor Kulübü çocuklarınızın tekvando öğrenebilmeleri için uygun bir adres. Dopamin Spor Kulübü bünyesinde barındırdığı deneyimli profesyonel tekvando eğitmenleri ile tamamen çocuklarınıza yönelik özel programlar hazırlar. Bu sayede kaliteli ve etkin bir eğitim garanti hale gelir. Çocuklarınızın Dopamin Spor Kulübü bünyesinde alacağı kaliteli bir tekvando eğitimi ile motor gelişimi, hızlı düşünme ve karar alma yetileri gözle görülür biçimde farklılık gösterecektir.

 

Tekvando Nedir?
Tekvando, çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600’lü yıllarda ortaya çıkmıştır. Ayak sistemi ve Yumruk metodu iki prensip zamanla bir araya getirilerek tekvando ortaya çıkmıştır.

 

Çocuklar neden Dopamin Spor Kulübünde tekvando öğrenmelidir?
Tekvando, insanı bütün duygularında bir farkındalık arayışına iter. Çocuklar içinse hayatlarının karmaşık ve zorlayıcı dönemlerini atlatmalarına yardımcı olur. Dopamin Spor Kulübü bünyesinde hayatları boyunca işlerine yarayacak insani değerler öğrenirler.

 

Dopamin Spor Kulübü ekibinde bulunan deneyimli eğitmen kadromuz çocuklarınızın tüm fiziksel ve mental özelliklerine uygun olarak çalışır ve buna göre program hazırlar. Bu sayede çocuklar çok daha hızlı ve kaliteli bir eğitim alarak verimli bir ders programı geçirmiş olur.

Çocuklarınızın Dopamin Spor Kulübü çatısı altında aldıkları tekvando eğitiminin fiziksel faydaları:

Kas gücünü arttırır. Kardiyovasküler dayanıklılık sağlar.
Elastikliği, atikliği ve esnekliği arttırır.


Çocuğunuzun koordinasyon ve denge yetenekleri gözle görülür biçimde artar.
Bedeni üzerinde kontrol sağlamayı ve bilgi edinmeyi sağlar.
Sportial Club tarafından verilen Tekvando eğitimi çocuğunuzun karakterini ehlileştirmek ve olgunlaştırmak konusunda da yardım eder.

Çocuğunuzun Dopamin Spor Kulübü çatısı altında aldıkları tekvando eğitiminin psikolojik faydalarından da söz etmemiz gerekir.

 

Psikolojik Ve Sosyal Faydalar:
Konsantrasyonu arttırır ve disiplini öğretir.
Kendi bedenleri üzerine yoğunlaşacakları için özgüven ve özsaygı edinirler. Ek olarak çevresindeki insanlarla interaktif biçimde hareket etmeyi öğreneceklerdir.
Dürüstlük, sadakat, yoldaşlık, takım çalışması ve saygı gibi duyguları öğrenir ve bu değerlerin önemini anlar.
Tekvando aynı zamanda kültürel bir öğrenimdir. Bu sayede çocuğunuzun geleneksel bilgiye erişimi sağlanır, kendi düşünce yollarından daha farklı düşünce yolları bulmak zorunda kalır. Bu sayede toleransı ve dayanışma duyguları gelişir.

 

Tekvando Özellikle Hangi Çocuklara Fayda Sağlar?

Dopamin Spor Kulübü çatısı altında tasarlanan özel eğitim programları sayesinde aslında tüm çocuklara en yüksek faydayı sağlar.

Özellikle uyumsuz, şımarık ve disiplin problemi olan çocuklar,
İçe dönük, cesareti az ve fiziksel olarak çelimsiz çocuklar,
Agresif ve aşırı hareketli olan çocuklar,
Özellikle de kız çocukları için tekvando çok büyük fayda sağlamaktadır.


Tekvando’nun çocuğunuza sağlayacağı öncelikli fayda asla herhangi birini dövmek/dövebilmek değildir. Dopamin Spor Kulübü bünyesindeki hiçbir deneyimli tekvando eğitmenimiz bunu telkin etmez.

Doğru bir tekvando eğitiminin çocuğunuza sağlayacağı öncelikli fayda nasıl birini dövmek zorunda kalmayacağıdır. Yaptığı spor sayesinde enerjisini zaten oldukça boşaltan çocuklar kavga aramaz, kavgadan uzak durmanın yollarını arar. Ancak görünürde bunun için hiçbir yol yoksa, kendine zarar verilmesinin önüne net ve keskin biçimde geçer.

 

Dopamin Spor Kulübü olarak deneyimli tekvando eğitmenlerimiz ve yüksek kalitedeki ekipmanlarımız ile sizleri bekliyoruz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp

• Hizmetlerimiz

Dopamin Spor Kulübü

Dopamin Spor Kulübü çocuklarınızın tekvando öğrenebilmeleri için uygun bir adres. Dopamin Spor Kulübü bünyesinde barındırdığı deneyimli profesyonel tekvando eğitmenleri ile tamamen çocuklarınıza yönelik özel programlar hazırlar.

Bize Ulaşın

7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
0543 687 2727

Tekwando Galeri

Dopamin Spor Kulübü İletişim

Gaziantep'te hizmet verdiğimiz Otizmli çocuklarımız için Dopamin Spor Kulübü'nü aramaktan lütfen çekinmeyin. Size bir telefon kadar yakınız !

Sohbeti Başlat
1
Nasıl yardım edebiliriz?
Dopamin Spor Kulübü
Merhaba, size nasıl yardımcı olalım ?