Psikolog Hizmetleri

Günümüzde Gaziantep’te insanların psikolojik desteğe önem vermesi ve psikolojik desteğe sıcak bakmaları sayesinde gelişen psikolog hizmetleri modern dünyadaki insanların yaşadığı birtakım sorunlarla mücadele edebilmelerini kolaylaştırmaktadır.


Psikolojik yardım veya destek alan bireylerin yaşamlarında daha pozitif, daha duyarlı ve daha çözüm odaklı olmaları günümüzde ruh sağlığı açısından çok iyi gelişmelere zemin hazırlamıştır. İnsanların bir zaman önce son derece olumsuz baktıkları ve hatta gizlemeye çalıştıkları bu tedavi ve terapi yöntemleri artık çok daha kolay ulaşılabilir hale gelmiş ve tabu olmaktan çıkmıştır.


Bu yazımızda sizlere psikolog kimdir, psikolog ne yapar, psikolog hizmetleri nedir ve nasıl alınır gibi soruların yanıtını vereceğiz.


Psikolog Kimdir?

Üniversitelerin psikoloji bölümlerinden mezun olan, terapi eğitimleri alan ve belirli konularda uzmanlaşmış, insanlara psikolojik danışmanlık anlamında profesyonel destek veren kişilerdir.


Psikologlar Ne Yapar?


Psikologlar insanların ve hayvanların davranışlarını inceler.
İnsanların ve hayvanların davranış nedenlerini araştırır.
Zeka, kişilik, tutum, davranış gibi ölçekler uygulayarak bireyin yaşadığı sorunların altında yatan sebepleri araştırmaya çalışır.
Ruhsal sorunlarla mücadele eden kişilerle görüşerek sorunların altında yatan sebepleri bulmaya ve ortaya çıkarmaya yönelik ölçekler ve terapiler uygular.


Aldığı terapi eğitimlerini doğru şekilde uygulayarak bir tedavi planı oluşturur.


İnsanların yaşamlarını, ruh hallerini, duygusal kaoslarını inceleyerek bunların altında yatan kişisel veya çevresel etmenleri ortaya çıkararak danışanın ruh dünyasını keşfetmesine olanak sağlamaya çalışır.
İnsanların yaşamları boyunca deneyimledikleri olumsuzlarla baş edebilmelerine yardımcı olmak adına bireylerde farkındalık oluşturur.
İçinde yaşadığı toplumda yaşayan bireylerin ruh sağlığı ve psikoloji, konularında bilinçlenmeleri ve farkındalık oluşturabilmeleri için seminer ve konferanslar düzenler.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp

• Hizmetlerimiz

Dopamin Spor Kulübü

Psikolojik yardım veya destek alan bireylerin yaşamlarında daha pozitif, daha duyarlı ve daha çözüm odaklı olmaları günümüzde ruh sağlığı açısından çok iyi gelişmelere zemin hazırlamıştır.

Bize Ulaşın

7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
0543 687 2727

Psikolog Galeri

Dopamin Spor Kulübü İletişim

Gaziantep'te hizmet verdiğimiz Otizmli çocuklarımız için Dopamin Spor Kulübü'nü aramaktan lütfen çekinmeyin. Size bir telefon kadar yakınız !

Sohbeti Başlat
1
Nasıl yardım edebiliriz?
Dopamin Spor Kulübü
Merhaba, size nasıl yardımcı olalım ?