Özel Gereksinimli Çocuklarda Spor Eğitimi

Video Galerimiz

Çağımızın modern monoton günlük yaşamı içinde fiziksel kapasitemizin kullanılabilmesi ve kişinin anatomik, fizyolojik ve psikolojik yönden sağlıklı olabilmesi için spor iyi bir araçtır.

Özel gereksinimli kişiler için ise spor, öncelikle topluma adaptasyonlarını gerçekleştirmek ve kendi kendine yetebilme duygusunu ortaya çıkarmak için uygulanan rehabilitasyon programları içinde yer almış.

Özel gereksinimli bireylere yönelik özel ve resmi müsabakalar ve olimpiyatlar düzenli aralıklarla yapılmaya başlanmıştır.


Bu gelişmelerin etkisi altında çocuk temel eğitiminde önemli bir yeri olan Beden Eğitimi dersleri özel ihtiyaçları olan çocukların eğitiminde de daha önemli bir düzeyde yer almaya başlamıştır.


Beden Eğitimi derslerinde yer alacak olan uygulamaların normal çocukların eğitim programlarında olduğu gibi özel gereksinimli çocukların eğitim programlarındaki spor faaliyetlerinin, bireyin topluma kabul görmesini kolaylaştırarak sosyal uyumlarına olumlu etki ettiğini göstermektedir.


Dopamin Spor Kulübü olarak çocukların fiziksel gelişimiyle beraber sportif beceri koordinasyon eğitimine dahil edip daha sonra çocuğun yeteneği doğrultusunda branslasmasini sağlayıp,aylık gelişim raporlarıyla beraber veli bilgilendirmesi yapılmaktadır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp

Dopamin Spor Kulübü İletişim

Gaziantep'te hizmet verdiğimiz Otizmli çocuklarımız için Dopamin Spor Kulübü'nü aramaktan lütfen çekinmeyin. Size bir telefon kadar yakınız !

Sohbeti Başlat
1
Nasıl yardım edebiliriz?
Dopamin Spor Kulübü
Merhaba, size nasıl yardımcı olalım ?