Fizyoterapist Hizmetleri

Joseph Pilates, egzersizlerini şöyle tanımlamıştır. Sadece 3 seansta farkı hissedecek, 10 seansta farkı görecek ve 20 seansta tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız.30 seans sonunda tamamen yenilenmiş bir vücuda, özellikle de sağlıklı, sıkı karın ve sırt kaslarına sahip olacaksınız. 

 

Pilates yapan kisi Reformer ile onlarca farklı hareket kombinasyonundan uygun olanı uygulayıp hedefine daha çabuk ve doğru yoldan ulaşabilir. Reformer Aleti üzerinde yer alan aparatlar ve mekanik sistemi sayesinde pilatesi hem daha kolay hem daha eğlenceli bir hale dönüştürür. Reformer; genel direnç, esneklik, koordinasyon, denge dahil pilatesin en bilinen faydalarının tamamını birarada sunar. Reformer pilateste hareketler daha etkili ve çeşitlidir.Daha kısa zamanda daha etkili sonuçlar verir. Reformer pilates seansları 50 dakikadır.

 

Egzersizlerimiz genelde fizyoterapide kullanılan kapalı kinetik egzersizlerine benzemektedir. En güvenli şekilde egzersiz yapabilmeniz için fizyoterapist kontrolünde en fazla 3 – 4 kişiden oluşan gruplar halinde yapılmaktadır. Kişiye özel seanslarımız da bulunmaktadır. Sağlığınızı koruma evresinde minumum hafta da iki gün önerilmektedir. Daha detaylı bilgi için merkezlerimizden bilgi alabilirsiniz.


Mat pilates ile Reformer pilates arasındaki fark; ilk başlayanlar için kas gruplarına fazla yük bindirmekte ve de bu kaslarda oluşan zorlanmaya bağlı oluşan ağrıların daha az olması sağlanmaktadır. Kişi kas kuvvetini bilmeden ve core stabilizasyonu iyi olmadan yapmış olacağı mat hareketlerinde zorlanma yaşayabilir. Bunları engellemek için fizyoterapistin ön değerlendirmesi ve eşliğinde olmalıdır.


Reformer yapmak isteyen siz değerli üyelerimizin, herhangi bir sağlık problemi varsa Klinik Pilates almasını önermekteyiz. Sağlık problemlerinizden %70 oranında kurtulursanız özel egzersizle devam etmenizi tavsiye ediyoruz.


Sağlık problemleriniz tamamen geçtikten sonra ise grup seanslarına güvenle katılabilirsiniz. Klinik pilates süreci, kişiden kişiye, sağlık problemine, yaşınıza, cinsiyetinize ve daha önceki spor yaşamınıza göre değişiklik göstermektedir.


Klinik Pilates, bel ve boyun fıtığı, menisküs, bağ yaralanmaları, kırık, eklem kireçlenmeleri ve skolyoz, kifoz,lordoz ve omurga problemleri olan bireylerde uygulanır. Uzman Fizyoterapist kadrosuyla Dopamin Spor Kulübü, sizlere klinik pilates egzersizleri ile kas ve iskelet sisteminden güçlü bir vücuda ulaşmanıza yardımcı olur.


Postur Analizi, Klinlik Pilates, Hamile Pilatesi, Manuel Terapi ,Klinik Bantlama ,Nefes ve Meditasyon

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp

• Hizmetlerimiz

Dopamin Spor Kulübü

Pilates yapan kisi Reformer ile onlarca farklı hareket kombinasyonundan uygun olanı uygulayıp hedefine daha çabuk ve doğru yoldan ulaşabilir.

Bize Ulaşın

7/24 Bize Ulaşabilirsiniz.
0543 687 2727

Fizyoterapist Galeri

Dopamin Spor Kulübü İletişim

Gaziantep'te hizmet verdiğimiz Otizmli çocuklarımız için Dopamin Spor Kulübü'nü aramaktan lütfen çekinmeyin. Size bir telefon kadar yakınız !

Sohbeti Başlat
1
Nasıl yardım edebiliriz?
Dopamin Spor Kulübü
Merhaba, size nasıl yardımcı olalım ?