Kick Boks

Dövüş SANATLARI DOPAMİNDE!

Güçlü Koordinasyon İçin Kick Boks

Sonuçlar Ortada...

Kick Boks sporu genel açıdan bakıldığında branşları 7 yaşından büyük herkes için uygundur. Yani 7’den 70’e herkes bu spor dalında uzmanlaşabilir. Kick Boks sporcu lisans yaşına bakıldığında ise bu yaş 8’dir. 8 yaşından itibaren çocuklara Kick boks sporu için lisans düzenlenebilir.

-Kick boks yapan kişinin tüm vücudu koordinasyonlu şekilde çalışır.

– Aerobik özelliği fazla olan bu sporda kişiler yüksek kalori harcar.

– Düzenli yapılan kick boks, hem stresi azaltır hem de kişinin deşarj olmasını sağlar.

– Kişilerde koordinasyonun gelişmesine yardımcı olur. Özellikle sporla beraber el, göz, ayak gibi uzuvların koordinasyonu daha uyumlu hale gelir.

– Yapılan savunma sporu kişilerin daha hızlı düşünme kapasitesinin oluşmasını sağlar.

– Kişilerde özgüven duygusunun artmasını sağlar.

– Spor esnasında kalp hızlı çalışır ve bu sayede vücuda daha fazla oksijen girer. Bu sayede vücutta biriken toksinler de daha kolay atılır. 

– Çalışmalar esnasında sporcular Endorfin hormonu salgılar. Bu hormon da sporcuların mutlu olmasını sağlar.

Kick boks, uzak doğu sporlarından oluşan bir savunma sporudur. Aslında kick boks sadece savunma sporu değil aynı zamanda da yarışma sporudur. Uzakdoğu sporlarının bir arada harmanlanması ile oluşturulan kick boks, hem güç hem de tecrübeye dayanan bir spordur. İki rakip arasında yapılan bu spor, çeşitli yumruk ve tekme teknikleriyle yapılmaktadır.

Çağımızda popüler olan tam temaslı mücadele sporları Kick Boks, Muay Thai, Wushu Sanda, Boks gibi sporlarda ise teknikler daha yalın ve etkili olmaktadır. Bu anlamda sporcuların temel duruş ve vuruş tekniklerini öğrenmeleri 3 ila 6 ay arasında sürmektedir

%10 İNDİRİM

Kazanmak İçin Formu Doldurun

Bizi Telefon İle Ara

Whatsapp dan Bize Yaz

Sohbeti Başlat
1
Nasıl yardım edebiliriz?
Dopamin Spor Kulübü
Merhaba, size nasıl yardımcı olalım ?